Wydarzenia

Koło organizuje liczne wydarzenia, z czego najważniejsze są:

slavic_game_jam_logoSlavic Game Jam

Strona wydarzenia: http://slavicgamejam.org/
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/slavicgamejam/
Profil na Twitterze: https://twitter.com/slavicgamejam

SGJ jest polską odpowiedzią na Nordic Game Jam, organizowany cyklicznie w Kopenhadze. Jego główną częścią jest 48‐godzinny hackathon, którego celem jest stworzenie gry na dany temat. Charakter wydarzenia jest międzynarodowy, każdy kto jest pasjonatem tworzenia gier może wziąć w nim udział i powalczyć o wspaniałe nagrody.

W pierwszej edycji wydarzenia, która odbyła się w dniach 24-26 lipca 2015 r., wzięło udział 206 uczestników podzielonych na 51 drużyn. Powstało 48 gier, z których część można zobaczyć pod adresem http://itch.io/jam/sgj15. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą jeszcze większe!

polyjam_2016_logoPolyJam

Strona wydarzenia:
http://polygon.pw.edu.pl/polyjam/

PolyJam to warszawska edycja wydarzenia Global Game Jam (http://globalgamejam.org) organizowana przez KNTG Polygon nieprzerwanie od 2010 roku. W ciągu 48 godzin podzieleni na zespoły uczestnicy tworzą gry na zadany temat. Podczas jednego wydarzenia nad grami pracują jednocześnie dziesiątki tysięcy osób z całego świata.

W ramach Global Game Jamu 2016 w 93 krajach stworzono prawie 6800 gier. W PolyJamie 2016 udział wzięło 111 uczestników i dzięki ich zaangażowaniu powstało 27 gier.

logo_gdfGame Dev Fest

Strona wydarzenia:
http://www.gamedevfest.pl/

Game Dev Fest to cykl spotkań z weteranami polskiej branży tworzenia gier komputerowych.  Jest to świetna okazja do wysłuchania doświadczonych game developerów i skorzystania z ich rad. Impreza jest przeznaczona zarówno dla początkujących twórców, jak i wyjadaczy z branży. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp na spotkania jest całkowicie bezpłatny.

Pierwsza edycja GDF odbyła się w listopadzie 2015 r. i składała się z czterech spotkań. W ich trakcie można było wysłuchać ośmiu wykładów, które poprowadzili współtwórcy gier takich jak: Wiedźmin, This War of Mine, Shadow Warrior 2, Anomaly 2, McPixel, Gardens Inc. i wielu innych. Średnio na spotkania przychodziło ponad 200 osób.