Koło Naukowe Twórców Gier “Polygon” organizuje co roku wydarzenie PolyJam, które jest Warszawską edycją wydarzenia Global Game Jam. PolyJam 2013 odbył się w dniach 25.01.2013 – 27.01.2013.

Global Game Jam jest największym na świecie wydarzeniem typu „game jam”. Event odbywa się regularnie od 2009r, w ostatni weekend stycznia zrzeszając co roku coraz większe grono uczestników.

Termin „game jam” oznacza wydarzenie, podczas którego uczestnicy podzieleni na zespoły w określonym czasie tworzą gry. Krótki czas trwania jamu (Global Game Jam – 48 godzin) ma na celu zmuszenie uczestników do intensywnej pracy, kreatywnego myślenia i tworzenia małych, innowacyjnych gier.

Idea Global Game Jam polega na tym, że w wielu krajach na raz rozgrywane są lokalne turnieje, których wyniki wysyłane są na serwery głównych organizatorów. W tym samym czasie nad grami pracują jednocześnie setki osób z całego świata. Na GGJ’14 stworzono 4293 gry w 488 lokalizacjach na całym świecie.

W wydarzeniu PolyJam2013 uczestniczyło 44 twórców gier oraz powstało 14 gier. Wydarzenie odbyło się na wydziale Elektroniki I Technik Informacyjnych. Wydarzenie zostało otwarte prelekcją firmy Polidea, następnie poprowadzony został wykład o grach na Atari przez Tomasza Cieślewicza, znanego w braży gier Atarowca. Uczestnicy tworzyli swoje gry bez przerwy przez piątek, sobotę i niedzielę na wspólny temat, którym był dźwięk bicia serca. W niedzielę zostały ogłoszone wyniki oraz rozdane nagrody ufundowane przez firmy Polidea, Flying Wild Hog i SeventhTear.